Upravit stránku

Dřevěné pelety představují velice perspektivní palivo pro spalování jak v domácích, tak v průmyslových zdrojích tepla. Spalují se ve speciálních kotlích na pelety, které mají více než 90% účinnost.

Dřevěné pelety předčí výhřevnost černého i hnědého uhlí, nejsou tak náročné na skladování a manipulace s nimi je mnohem jednodušší a čistší. Jedná se o ekonomické vytápění, které výrazně sníží náklady za provoz domu. Nabízíme vám dřevěné pelety za nízké ceny, neváhejte nás kontaktovat!

Jak se vyrábí dřevěné pelety

Výroba dřevěných pelet spočívá ve slisování neboli peletování dřevních zbytků do válečků o průměru od 6 do 20 mm a délce až do 45 mm. Vysoký tlak a obsah ligninu ve dřevě zajišťují soudržnost pelet. Celý proces tak probíhá bez nutnosti použití chemických pojiv či lepidel a je 100% ekologický. My vám dodáváme dřevěné pelety z kvalitního dubového a bukového dřeva, které se pyšní svou vysokou výhřevností. Vytváří méně popela, nespékají se a neznečišťují tak kotel a komín.

Výhody vytápění dřevěnými peletami:

  • Topení dřevěnými peletami je stejně komfortní jako vytápění elektrickým nebo plynovým kotlem, ale za výrazně nižší cenu.
  • Kvalitní dřevěné pelety, které vám nabízíme, vytvářejí minimum popela. Teprve po několika dnech ho vysypete z plnícího boxu v kotli.
  • Jsou ekologické. Nejenže při jejich výrobě nejsou použity chemické látky, ale ani při jejich spalování nedochází k tvorbě škodlivin.

Spalování pelet v automatickém kotli nabízí vysoký komfort

Dřevěné pelety je ideální spalovat v automatických kotlích nebo kamnech na pelety. Dosáhne se tak ideálního poměru množství paliva k množství vzduchu a tím i ideálního spalování. Pokud spalujeme pelety v takovémto zařízení, nedochází téměř k žádnému vývinu kouře. Současně je splněn vysoký komfort obsluhy vytápění.

Automatické kotle pracují zcela samostatně a jejich obsluha není nijak složitá. Vedle kotle se instaluje zásobník pelet, které automaticky zásobují kotel několik dnů. Vy si zatím pohodlně regulujete teplotu, aniž byste se ke kotli museli přiblížit. Pro průmyslové objekty doporučujeme nákup pelet v tzv. balení big-bag  o hmotnosti kolem 1 tuny, které se skladují v místnostech se šikmou plochou a šnekovým podavačem zajišťujícím plynulý přísun pelet do kotle.

Objednejte si pelety MultiBio, dovezeme vám je až domů!

Pro skladování jsou nejlepší pelety balené v igelitových pytlích o různé velikosti (10 - 15 kg). Manipulace s takovýmto obalem je jednoduchá a pohodlná. Jako levnější variantu je možné koupit pelety ve velkých pytlech tzv. BIG-BAzích. Tato varianta je ekonomičtější, ale je nutné mít dobrý přístup do skladovacích prostor. Pelety vám dovezeme cisternou a pomocí hadice je dopravíme přesně na určené místo. Bez práce a nepořádku, kontaktujte nás!

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti